U mistrza Paderewskiego
uroczystości szkolne

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyła się w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 18.00 w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Nowy rok szkolny 1 września 2020 rozpoczynaliśmy na raty, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły na godzinę 8.30 i zostali przywitani przez starszych kolegów oraz pana Dyrektora Józefa Parysa. Krótka akademia została pięknie przygotowana przez panią wicedyrektor Beatę Porębską i panią Karolinę Iwaniec i zaprezentowana przez uczniów klas wyższych . Przesłaniem była informacja  o wartościach propagowanych w naszej szkole, o budowie drugiego edukacyjnego domu, w którym młodzież będzie się czuła bezpiecznie i pewnie. Uroczystości towarzyszyło również przypomnienie o tragicznej  rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Pan Dyrektor Józef Parys powiedział: „Rozpoczynamy kolejny rok szkolny wspominając po raz kolejny dwie ważne i tragiczne daty w naszej historii to jest 1 września i 17 września 1939 roku, kiedy to 81 lat temu III Rzesza Niemiec i Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich zdradziecko zaatakowały Polskę. To ciągła lekcja dla każdego Polaka, że wolność nie jest dana na zawsze a zadana w realizacji i trosce o nią. Wczoraj obchodziliśmy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Rok 1980, w którym po wcześniejszych ważnych wydarzeniach jak wybór Polaka na stolicę Piotrową to czas narodzin masowego ruchu sprzeciwu, któremu na imię Solidarność – ruchu którego celem była walka o wolność a w konsekwencji złamanie okupacji sowieckiej rozpoczętej w 1939 roku a kontynuowanej po 4 lutego 1945 roku, kiedy dokonała się zdrada sojuszników i oddanie Sowietom – Stalinowi Polski, w jego strefę wpływów, a polskie wschodnie województwa zostały w granicach ZSRR potwierdzając prawie w całości zapisy graniczne paktu Ribbentrop – Mołotow.”

Następnie uczniowie klas pierwszych spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

Tegoroczni absolwenci zostali uroczyście pożegnani o godzinie  9.30 , ponieważ w kwietniu taka uroczystość nie mogła się odbyć. Następnie przyszli na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 uczniowie pozostałych klas z zachowaniem odstępów czasowych. Wszyscy uśmiechnięci i z nadzieją, że nauczanie zdalne to już przeszłość. Miło spotkać się twarzą w twarz z nauczycielami, koleżankami i kolegami.  Przypominamy, co wielokrotnie powtarzał pan Dyrektor Józef Parys do wszystkich uczniów i pracowników, aby zachowywać odległości, nosić maseczki , myć i dezynfekować ręce. Wszystkim życzymy zdrowego roku szkolnego.

Irena Leś-Skiba, nauczyciel j. polskiego

Podobne posty

Witamy w szkole!

szef

Andrzejki 2018

szef

Brązowe tarcze

szef
Skip to content