U mistrza Paderewskiego
uroczystości szkolne

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – nadzwyczajnego roku szkolnego „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach.

„Nie przyszedłem po dostojeństwa, sławę i zaszczyty, lecz tylko służyć.”

Ignacy Jan Paderewski

Najlepsze życzenia od Pana Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza dla społeczności szkolnej „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach przekazuję po dzisiejszej rozmowie. „Dobrych i spokojnych wakacji. Szczęśliwego powrotu do szkoły i ciągłej pracy nad sobą, swymi charakterami, nad kształtowaniem siebie, nad zdobywaniem wiedzy. Nauczycielom zaś zasłużonego wypoczynku po trudach pracy zdalnej”

Drodzy uczniowie, szanowni rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły,


Słowa Ignacego Jana Paderewskiego w tym kończącym się roku szkolnym 2019/2020 nabierają szczególnego sensu. Przemierzaliśmy ten czas w poszukiwaniu wiedzy, zgłębiając naukę. Każdy odkryty sekret mógł wzbudzać zachwyt i zdziwienie. Czasami przytłaczał.
I nagle to co było tak oczywiste, przestało już być bezsporne. Nasze codzienne wędrówki do szkoły, do pracy te krótkie i te dłuższe, te bliskie i te odległe przestały być oczywiste. Epidemia wycisnęła z pewnością na nas piętno, które trudno będzie zapomnieć. Szkoła znajdowała się gdzieś w oddali a my coraz bardziej zaczynaliśmy tęsknić za Wami, za gwarem i hałasem na korytarzach ponieważ jesteśmy tutaj w naszej szkole „u mistrza Paderewskiego” nie dla dostojeństw sławy i zaszczytów, ale by Wam służyć. Dzięki pracy pedagogów mogliście z tych trudnych chwil zajęć on-line wyjść obronną ręką.

Jakże piękne jest odnajdywanie prawdy i mądrości w różnych dziedzinach naszego życia. Dzisiaj świętujemy, ciesząc się z zebranego żniwa tych odkryć. Może nawet zobaczymy świadectwa z wyższymi ocenami niż do tej pory przyzwyczailiśmy rodziców czy samych siebie. Nadeszła chwila, którą wyczekiwało wiele osób. Konie zdalnego nauczania… przynajmniej na jakiś czas… Jak wiele my nauczyciele i Wy drodzy uczniowie nasi wychowankowie nauczyliśmy się zasiadając przed komputerami, tabletami czy smartfonami. Jedno jest pewne droga młodzieży, szanowni rodzice. Dzięki podjętym wcześniej decyzjom nasza szkoła była przygotowana na zmierzenie się z nową wirtualną rzeczywistością. Wprowadziłem dziennik elektroniczny w współpracy z gronem pedagogicznym. Tuż przed rozpoczęciem zdalnego nauczania zdecydowałem o wprowadzeniu Micrisoft 365A aplikacji Teams. Dni zabrakło, byśmy wyprzedzili najgorsze. W trudach pracy Waszej i naszej uczyliśmy się obsługiwać jak najlepiej aplikację by być z Wami i dla WAS. Czy się udało… Ocena należy do Was i Waszych rodziców.

Tutaj zobaczysz akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anety Ramian. Zobacz tutaj

Jesteśmy jeszcze w atmosferze szkolnej, lecz zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze, wielu spośród was zapewne poczuje czym jest praca i ciężar zdobywania środków … Inni pozostaną w domach i będą z bliskimi, wszak ten czas nauczył nas wartości rzeczywistości, których do końca nie docenialiśmy… spacer, zakupy, imprezy, prywatki, mecze, koncerty, wyjścia do kościoła, czy inne…

Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały nas na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze z pomocą nauczycieli kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. I Wam nauczyciele moi współpracownicy za szybki kurs życia multimedialnego dla pożytku młodzieży, którą powierzyli nam kiedyś rodzice. Gratuluję wysokich wyników w nauce, wyróżniającego zachowania, waszego zaangażowania się w prace na rzecz szkoły, za wolontariat oraz co jest tak bardzo ważne w pomoc koleżeńską w tym trudnym pandemicznym czasie.

Już za kilka chwil zakończy się rok szkolny 2019/2020. Czego życzyć w takim dniu?

Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi Szkoły i wszystkim Uczniom życzę udanych wakacji, tego wyczekiwanego czasu odpoczynku od komputerów! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapomnijcie o bezpieczeństwie. Wasze działania, wszelkie kroki w tym wolnym czasie tak realizujcie zachowując środki ostrożności, byśmy mogli się zobaczyć już 1 września 2020 roku. Powtórzę moją prośbę sprzed roku i dwóch: bądźcie radośni, weseli ale jednocześnie rozważni, przewidujący, pamiętający o wartościach wpajanych w domu i w szkole oraz w każdej sytuacji powściągliwi. Wszak wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.

Teraz już tylko odbiór świadectw.

Moi drodzy rok szkolny 2019/2020 uważam za zamknięty.

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Święto Niepodległości 2019

szef

OTRZĘSINY

szef

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

szef
Skip to content