U mistrza Paderewskiego
uroczystości szkolne

Najnowocześniejsza pracownia informatyczna w regionie!

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach, powszechnie znanej placówce z Pogórza Ciężkowickiego „u mistrza Paderewskiego” 5 czerwca 2020 roku o godzinie 10.00 otwarta została pracownia informatyczna spełniająca wszelkie standardy XXI wieku. Otwarcia dokonali pan Tomasz Stelmach Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, odpowiedzialny za oświatę w Powiecie Tarnowskim, pan Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Ciężkowic, pan Stanisław Haraf Radny Powiatu Tarnowskiego, Dyrektor Szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach Józef Parys oraz uczennica Kinga Feć.

Modernizacja a w zasadzie przebudowa od podstaw i stworzenie nowej pracowni było możliwe dzięki wzorcowej współpracy z Organem Prowadzącym placówkę i zabezpieczeniu na ten cel 80 000 zł. Sala 31 w naszej szkole „u mistrza Paderewskiego” przeszła gruntowną metamorfozę niczym kopciuszek, który przeobraził się w piękną królewnę. Sala została poddana drobiazgowej przemianie.

Pragnę w tym miejscu szczególnie chcę podziękować panom Staroście Romanowi Łucarzowi, panu Tomaszowi Stelmachowi Etatowemu Członkowi Zarządu Powiatu Tarnowskiego, za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu tej inwestycji w ciężkowickiej szkole.

Podziękowanie kieruję również do następujących osób pracujących lub wspierających „u mistrza Paderewskiego” tj. pani głównej księgowej Iwonie Wojnarowskiej za całościową pieczę nad inwestycją, panom konserwatorom Stanisławowi Szarocie, Tomaszowi Piszczkowi, Januszowi Łukasikowi za niesamowity wkład pracy w obecny wygląd sali, paniom z obsługi szkoły Dorocie Wantuch i Barbarze Gucwie za dbanie o dobry wizerunek naszej szkoły, panu Michałowi Drąg i Jowicie Jurkiewicz-Drąg za wykonanie materiału filmowego, paniom Edycie Szwalec, Teresie Sławucie, Jolancie Mastalskiej, Renacie Kiełbasa, Annie Truchan za przygotowanie poczęstunku, panu kierownikowi Michałowi Koralikowi oraz pani wicedyrektor Beacie Porębskiej za wsparcie i pomoc w czasie realizacji inwestycji, panu Marcinowi Wojnarowskiemu za nieodpłatne przygotowanie elektryki i informatyczną modernizację sali, panu Tomaszowi Gajowi za wykonanie przepięknych mebli. To dzięki Waszej pracy otworzyliśmy najnowocześniejszą pracownię informatyczną w regionie! Dziękuję jesteście wielcy.

Otwarcie pracowni informatycznej jest już trzecim działaniem w ostatnim czasie umacniającym pozycję informatyczną szkoły „u mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach. Udało się zrealizować poprzednio następujące działania:
– otrzymaliśmy 16 laptopów oraz mobilną szafę na laptopy (mobilna pracownia informatyczna), będące nagrodą dla szkoły w ramach Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWYZWANIA zorganizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które szkoły zdobyły zgłaszając się do konkursu – wartość ok. 60 000 zł.
– doprowadzono światłowód, który da młodzieży i pedagogom dostęp do Internetu o parametrach, które umożliwią wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Szybki, bezpieczny, symetryczny, szerokopasmowy dostęp do Internetu o prędkości 100 Mb/s w naszej szkole zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza szkoła „u mistrza Paderewskiego” zaprasza do Technikum Informatycznego. Jesteśmy na poziomie XXI wieku! „u mistrza Paderewskiego” w cieniu mistrza uczą mistrzowie przyszłych mistrzów.

Józef Parys, dyrektor szkoły

Podobne posty

Międzyszkolny Dzień Dziecka i Dzień Otwarty Szkoły

szef

Obchody Święta Niepodległości

szef

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2107/2018

szef
Skip to content